Ustájení

 

Krmení 2x denně:

Standard - Granule, oves nebo ječmen, solný a minerální lis, 

Nadstandard - granule pro svalstvo, pro hůře krmitelné koně, březí klisny a hříbata, minerální doplňky pro březí a kojící klisny, pangamín, vojtěžka,melasa,cukrovarské řízky,lněné semínko, rýžové otruby,kukuřice.

NEOMEZENÝ PŘÍSTUP K VODĚ A SENU

Místování a úklid ohrad.

Kovářské práce každých 8 týdnů - Pavel Krajíček -kovářské práce si hradí majitel                                asistenci při kování -strouhání je v ceně ustájení

Veterinární péče -  MVDr. Kateřina Pejčochová veterinární péči si hradí majitel                                    asistenci při veterinární péči je v ceně ustájení (očkování,zuby,ošetření poranění-podání léku na nezbytnou dobu)

Boxy a přístřešky: Venkovní boxy- dřevěné( 4x3), izolované( ovčí vlna, izolační vata) ,dvojí bednění ( prkna do půli, vršek OSB desky) podlaha dřevěná s gumami , pod podlahou drenáž na odvod močoviny. Přístřešky- dřevěné(4x3,6x3), podlahy dřevěné s gumami,drenáž na odvod močoviny. V boxech i přístřešcích stláno ( piliny,sláma), žlaby na krmení, sítě na seno, nádrž na vodu.Před boxy a přístřešky zpevněná plocha a možnost samostatného paddoku.

V zimních měsících: 

Koním na zimovišti jsou k dispozici boxy a přístřešky se zpevněnou plochou kam mají neomezený přístup . Pokud počasí dovolí jsou koně přes den pouštěni na velké pastviny, kde mají volný pohyb a na noc se vrací zpět na zimoviště. V průběhu zimy jsou na zimovišti 3 místa kam se dávají balíky sena. Tudíž se k senu dostane opravdu každý.  Voda se zajišťuje z přírodního zdroje, pokud zamrzne je voda dovážena a nalita do vany, která je zateplená  polystyrenem tudíž nezamrzá. Krmení je podáváno v plastových žlabech( viz.foto zimoviště)s možností úvazu . U zimoviště je možný venkovní úvaz mimo ohradu. Zimoviště je osvětlené.

 V letních měsících:

Koně se na pastviny pouští začátkem dubna a jsou zde do konce října podle počasí. Jsou přepouštěni do různých pastvin s různým složením travin i do různorodého terénu. Na každé pastvině je zajištěna voda v nádržích , která se průběžně dopouští do vany. Přístřešek nebo stromy pro schování před nepříznivým počasím. I v letních měsících se dodržuje denní dávka  krmení dle přání majitele.

Pro březí klisny nabízíme boxy 4x3,3x6,které jsou monitorovaný ve dne i v noci. Ke každému boxu je  paddock ,aby klisna netrávila celý den v boxe a mohla ven. Paddock je též monitorován. V tomto prostoru u nás klisna stráví cca 3 dny po porodu a pak se pouští do ohrady a na noc se vrací do paddocku a boxu. Klisna s hříbětem je začleněna do stáda cca  14 dní po porodu pokud je vše jak má být.

K dispozici je celkem 14 pastvin cca 6.75 Ha s čehož dvě jsou propojeny a  slouží jako zimoviště a dalších 12 jsou travnaté a koníci se převádí z jedné na druhou.  Pastviny jsou členité a poskytují koním dostatek ochrany proti povětrnostním vlivům ( keře, stromy, stráně ). Pastviny jsou pod el. ohradníkem.

Pohyb pod sedlem ( možnost využití našich jezdců ) , Lonžování,

Po další domluvě lze dekovat v nepříznivém počasí, podávání léků, zařízení a asistence při kovářské péči nebo veterinární péči  v nepřítomnosti majitele.

Možnost využití travnaté jízdárny se skokovými prvky ( kolmáky, oxery, zeď, roura, kombinované skoky , křížky ) , travnatý drezurní obdelník - písmena máme :-)).Na jízdárně miny Extrem Triál ( fáborky,otvírání vrat, pleumatika)Pevná kruhovka 20m  (viz.foto).Kruhovka i jízdárna nově osvětlená.

V dosahu 20km využití  dvou krytých hal po předchozí domluvě Q -Ranch ( zaměřen na western ) a Proseč pod Křemešníkem ( drezura, skoky ) . 30km Hospodářský dvůr Bohuslavice. Exrem Trail Nová Říše.

Vybavení sedlovny                                                                                                                                  Železná uzamykatelná skříň pro sedla a uzdečky. Skříň na deky, bezpečnostní vesty , helmy atd.- uzamykatelná. Skříňka na technické věci ( izolátory,el, nářadí....). Sušák na deky, držák na podsedlovky,                                                                                                                                          Pro jezdce miny kuchyňka ( plotýnkový vařič, hrnečky, káva, čaj)                                                          Sedlovna je zateplená a vyhřívaná.Možnost i přespání.

Pergolka k posezení s grilem a malým dětským koutkem (pískoviště, skluzavka, dílna).

www.facebook.com/groups/789508861154212/