Ustájení

Od 1.4.2024 jedno volné místo 

Krmení 2x denně:

Standard - Granule, oves nebo ječmen,seno, solný a minerální lis, 

NEOMEZENÝ PŘÍSTUP K VODĚ A SENU. PRO DUŠNÉ KONĚ NAPAŘENÉ SENO.

Místování a úklid ohrad.

Boxy a přístřešky: Venkovní boxy- dřevěné( 4x3), izolované( ovčí vlna, izolační vata) ,dvojí bednění ( prkna do půli, vršek OSB desky) podlaha dřevěná s gumami , pod podlahou drenáž na odvod močoviny. Přístřešky- dřevěné(4x3,6x3), podlahy dřevěné s gumami,drenáž na odvod močoviny. Boxy i přístřešky stlány ( piliny ,sláma), žlaby na krmení, sítě na seno, nádrž na vodu. Před boxy , přístřešky, krmeliště - zpevněná plocha . Možnost samostatného boxu s  paddokem.                                                              

V zimních měsících: 

Koním na zimovišti jsou k dispozici boxy a přístřešky se zpevněnou plochou kam mají neomezený přístup . Pokud počasí dovolí jsou koně přes den pouštěni na velké pastviny, kde mají volný pohyb a na noc se vrací zpět na zimoviště. V průběhu zimy je seno dáváno do krmelišť se sítí a do každého boxu či přístřešku .Tudíž se k senu dostane opravdu každý.  Voda se zajišťuje z přírodního zdroje, pokud zamrzne je voda dovážena a nalitá  do vany, která je zateplená  polystyrenem tudíž nezamrzá. Krmení je podáváno v plastových žlabech s možností úvazu . U zimoviště je možný venkovní úvaz mimo ohradu. Zimoviště je osvětlené.

 V letních měsících:

Koně se na pastviny pouští začátkem dubna a jsou zde do konce října podle počasí. Jsou přepouštěni do různých pastvin s různým složením travin i do různorodého terénu. Na každé pastvině je zajištěna voda v nádržích , která se průběžně dopouští do vany. Přístřešek nebo stromy pro schování před nepříznivým počasím. I v letních měsících se dodržuje denní dávka  krmení dle přání majitele.

Pro březí klisny nabízíme boxy 4x3,3x6,které jsou monitorovaný ve dne i v noci. Ke každému boxu je  paddock . Paddock je též monitorován. V tomto prostoru u nás klisna stráví cca 3 dny po porodu a pak se pouští do ohrady a na noc se vrací do paddocku a boxu. Klisna s hříbětem je začleněna do stáda cca  14 dní po porodu pokud je vše jak má být.
Hříbárna - odchov ve smíšeným stádě( hříbata vychovává celé stádo jako v přírodě). Základní socializace s lidmi. ,zvedání nohou, čištění, vodění na vodítku, práce na osobním prostoru . chodíme s nimi na procházky po okolí.  Seznamujeme s vodou, klády, přírodními nástrahami.  Hříbata nejsou odložená na pastvinu a nechodí se pouze kontrolovat. 

K dispozici je celkem   6 Ha travnatých pastviny jsou členité a poskytují koním dostatek ochrany proti povětrnostním vlivům ( keře, stromy, stráně ). Pastviny jsou pod el. ohradníkem.  1 Ha pastvin ,které slouží jako zimoviště ( od listopadu do dubna),

Pohyb pod sedlem ( možnost využití našich jezdců ) , Lonžování - kruhovka

Možnost využití  travnatá jízdárna se skokovým materiálem - osvětlená (kolmé skoky, oxery, zeď, roura, kombinované skoky , křížky ) , travnatý drezurní obdelník - písmena máme :-)).Na jízdárně miny Extrem Triál ( fáborky,otvírání vrat, pneumatika,houpačka,seskok, klády,schody,harmonika,zvýšené kavalety, vodní prvek) Pevná kruhovka osvětlená. 

Kovářské práce každých 8 týdnů - Pavel Krajíček -kovářské práce si hradí majitel.   

Veterinární péče-  MVDr. Kateřina Pejčochová veterinární péči si hradí majitel     

Po další domluvě lze dekovat v nepříznivém počasí, podávání léků, bandážování nohou, asistence při porodu, asistence při kastraci, využití samostatného boxu s pedokem v případě nemoci či zranění, máčení sena -individuální, zapůjčení koně jako společníka a další.......

V dosahu 20km využití  dvou krytých hal po předchozí domluvě.


Vybavení sedlovny                                                                                                                                  Železná uzamykatelná skříň pro sedla a uzdečky. Skříň na deky, bezpečnostní vesty , helmy atd.- uzamykatelná. Skříňka na technické věci ( izolátory,el, nářadí....). Sušák na deky, držák na podsedlovky,                                                                                                                                          Pro jezdce miny kuchyňka ( plotýnkový vařič, hrnečky, káva, čaj)                                                          Sedlovna je zateplená a vyhřívaná.Možnost i přespání.

 Posezení s grilem a malým dětským koutkem (pískoviště, skluzavka, dílna).

l

Bouquet, Václavské náměstí 1, Praha, 110 00, +420 100 123 456
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky